Precision Insert Bearing GE25-XL-KRR-B Introduction:
| d | 25 mm |
| DSP | 52 mm |
| B1 | 44,5 mm |
| B | 34,9 mm |
| C | 15 mm |
| C2 | 16,7 mm |
| Ca | 4,1 mm |
| D1 | 42,5 mm |
| d1 | 33,8 mm |
| d3 max | 37,5 mm |
| S | 17,5 mm |
| W | 3 mm |